PMF Online studovna

Knihovna záznamů z webinářů

V této rubrice naleznete přehled všech uspořádaných online webinářů. Můžete si zakoupit jednotlivé záznamy konkrétních webinářů nebo si předplatit roční přístup do Knihovny záznamů. Získate tak přístup ke všem webinářům, pořádaným od data objednávky do jednoho roku a navíc i k těm, které proběhly před datem objednávky. Více zde.

Webinář: Zaměstnávání cizinců

Datum konání: 10. dubna, od 13h

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Martin Jánský, Solutions lead, ManpowerGroup a Martin Kupec, výkonný ředitel APPS

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

VýstřižekJUDr. Martin Kupec, Ph.D. vystudoval práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde absolvoval následně i postgraduální studium. Pracoval jako právník a personalista v soukromé sféře (OMV ČR, ČSOB, Nicholson International) i ve státním sektoru, a to v různých řídících nebo poradních funkcích (MV ČR, MSP ČR, Úřad vlády ČR). V současné době zastává pozici výkonného manažera APPS, která sdružuje téměř 30 agentur práce a personálních agentur. Členové APPS disponují až 50% tržního podílu na trhu v České republice a zaměstnávají celkem 121 000 přidělených zaměstnanců
a desítky tisíc kandidátů doporučují každoročně do trvalého pracovního poměru.Výstřižek

 

Ing. Martin Jánský vystudoval Hospodářskou fakultu na Technické univerzitě v Liberci. Po studiu se věnoval marketingu a reklamě. Od roku 2003 se však začal pohybovat v oblasti poskytování HR služeb a zejména agenturního zaměstnávání a vyhledávání zaměstnanců.
Dnes pracuje jako provozní ředitel divize Staffing ve společnosti ManpowerGroup. Tam také vybudoval cílený 3857sourcing kandidátů ze zahraničí, ať už ze zemí v Evropské unii i mimo ni. Aktivně spolupracuje s ManpowerGroup organizacemi a dodavateli v mnoha evropských i mimoevropských zemích. Vytváří  a buduje modely pro získávání zaměstnanců v těchto lokalitách a jejich flexibilní dodávku ke klientům.
ManpowerGroup je nejsilnějším a největším poskytovatelem personálních služeb v české republice a jedním z největších personálních společností v celosvětovém měřítku.

Legislativa – s jakými změnami musí v roce 2018 personalista počítat?

Datum konání: 28. února, od 13 hodin

Délka trvání: 1 hodina

Lektoři: Mgr. Romana Szutanyi, advokátka, Vyskočil, Krošlák a partneři s.r.o, advokátní kancelář

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Lektor:

Romana Szutanyi

RomanaČlenka kanceláře Vyskočil, Krošlák a partneři s.r.o., advokátní kancelář je od roku 2004 a spolupracovala s ní již v době studia. Specializuje se na oblast práva pracovního, zejména pak na individuální a kolektivní pracovněprávní vztahy, včetně řešení pracovně-právních sporů a kolektivní vyjednávání, na agenturní zaměstnávání, na zaměstnávání cizích státních příslušníků a na vysílání českých zaměstnanců do zahraničí. Pravidelně přednáší zejména v oblasti pracovněprávní.

Odměňování a benefity – hlavní principy Total Reward Strategy

Datum konání: 18. ledna 2018, od 13 hodin

Délka trvání: 1 hodina

Lektoři: Tomáš Salák, nezávislý odborník v oblasti odměňování a benefitů

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

 


Lektor:

Tomáš Salák

Tomas Salak_fotkaTomáš Salák v současnosti působí jako nezávislý odborník v oblasti odměňování a benefitů. Dříve pracoval ve společnostech Metrostav a Siemens či GE Money Bank jako manažer odměňování a benefitů. Má bohaté zkušenosti s analýzami, vytvářením strategií, zaváděním různých schémat odměňování a benefitů, finanční kontrolou či vykazováním a kontrolou HR dat.

Benefity očima daňové poradkyně

Datum konání: 10. října, od 13 hodin

Délka trvání: 1.5 hodiny

Lektoři: Lenka Mrázová , inspirátorka a mentorka, vlastní a řídí firmu LMentio a internetový portál mentorka.cz.

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Během praktického webináře se podíváme na to, zda a které benefity jsou pro vaši firmu opravdu výhodné. Vysvětlíme si, jak se jednotlivé typy benefitů zdaňují a kolik benefity stojí firmu celkově, nejen jako mzdový náklad. Řečí čísel odpovíme na otázku, proč je vhodné používat některé benefity vice a některé méně a co vše z oblasti odměňování má být stanoveno ve smlouvě. V kostce: Jak rozdělit měšec peněz tak, aby na lidi zbylo co nejvíce a firma z toho také profitovala. Budete mít šanci zeptat se úplně na vše, co vás z oblasti benefitů a daní zajímá. Prostředí webináře je důvěrné.

Profil lektorky:

Lenka Mrázová

Lenka_MrázováInspirátorka a mentorka.  Po 21 letech v oblasti daňového poradenství a auditu v korporátní sféře vyměnila sféru přesných čísel za sféru tvořivé pomoci a rozvoje lidí. Inspiruje, provokuje otázkami, zvyšuje pracovní a osobní efektivitu a vede k dlouhodobě udržitelnému pracovnímu výkonu a zdravému životu – mentoringem či koučinkem, přednáškami a workshopy, psaním článků, výukou na vysoké škole. Vlastní a řídí firmu LMentio a internetový portál mentorka.cz. Působí rovněž léta v neziskovém sektoru ve správních a dozorčích radách.

 

Sociální sítě v recruitmentu: jak je využít při náboru

Datum konání: 22. června 2017, od 13:00

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Michal Hardyn, zakladatel digitální agentury Stario a ředitel kariérního portálu VímVíc.cz

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Na sociálních sítích trávíme průměrně 2,5 hodiny denně. Zvyšte jejich prostřednictvím počet zájemců o vaše pracovní nabídky!

 

Tradiční náborový proces postavený výhradně na inzerci přes pracovní portály (job boards) přestává fungovat. Ve webináři si ukážeme:

 

— Které sociální sítě dávají pro nábor největší smysl a jak je používat

— Nejrychleji rostoucí sociální síť v ČR, proč hraje důležitou roli při náboru a jak ji při náboru využít

— Jak konkrétní sociální sítě využít pro budování brandu zaměstnavatele i personalisty a tím zvýšit úspěšnost náboru

— Konkrétní tipy na aplikace pro efektivnější práci se sociálními sítěmi a jak tyto aplikace používat

— Jakým krokem začít, aby sociální sítě pracovaly pro vás

hardyn2

„Režim Ukrajina v praxi“ aneb jak získat pracovní sílu ze zahraničí a nedostat se do kolize se zákony

Datum konání: 23. března 2017, 13:00

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Michalea Macharik, TOP PEOPLE s.r.o

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Máte dlouhodobé problémy s pracovníky do výroby? Omezuje to váš růst a nemůžete přijímat nové zakázky? Chcete nahradit málo výkonné vlastní nebo agenturní zaměstnance? Řešením pro vás může být vládní program Režim Ukrajina – zrychlené řízení vydávání zaměstnaneckých karet pro pracovní sílu z Ukrajiny. Na našem webináři zjistíte, co udělat, abyste výhody tohoto programu mohli využít ve svůj prospěch a nepřekročit přitom „hranu zákona“, jak se v poslední době často diskutuje.

Průvodce personalisty v soudních sporech

Datum konání: 30. března 2017, od 13:00

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Pavel Juřička, Taylor Wessing

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Pavel Juřička1_col_printUdělali jste všechno „správně“, ohlídali si všechny smlouvy a přesto chce bývalý zaměstnanec vaši firmu zažalovat? Na co se připravit a co vás čeká v soudní síní? Jak minimalizovat následky soudních sporů a lze jim předcházet? Poradí vám specialista na pracovní právo Pavel Juřička, který je advokátem mezinárodní advokátní kanceláře Taylor Wessing.

 

Pavel Juřička se specializuje především na oblast občanského a pracovního práva, jakož i na zastupování klientů před soudy (jak na straně žalující, tak při obraně na straně žalované) a v rozhodčím řízení, a to včetně sporů s mezinárodním přesahem. Má také zkušenosti s poskytováním právních služeb v oblasti výroby, technologií i médií a komunikace. V advokátní kanceláři je zodpovědný za pro bono aktivity.

LinkedIn pro personalisty – aktuality a novinky. Mohou stroje nahradit HR? Jaké technologie již nahrazují práci personalisty. Inteligentní software a jeho využítí v HR.

Datum konání: 23. listopadu 2016, od 13.00 hod

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Milan Novák, Josef Kadlec, GoodCall

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Jaké jsou současné a budoucí trendy v sociálním recruitmentu?

Jaké jsou poslední informace a novinky týkající se LinkedIn recruitmentu?

Jak vyždímat maximum z LinkedIn vyhledávače (LinkedIn People Search)?

Jak odkrýt skryté zdroje s relevantními zaměstnanci (tzv. hidden talent pools)?

 

Jak udržet lidi ve firmě? Komunikujte s nimi!

Datum konání: 20. října 2016, 13:00

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Lenka Zelingrová a Jiří Kunčar, Koučink Centrum s.r.o.

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Jak zlepšujete kvalitu života? Svého či zaměstnanců? Jak udržet lidi ve firmě? Jak vést rozhovor tak, aby lidé cítili, že o ně máte zájem? Co dnes lidé od zaměstnavatelů potřebují, aby byli loajální? Webinář otevře aktuální témata, která řeší zaměstnanci a HR oddělení. Budeme diskutovat o tom, s čím se setkáváme, když pracujeme s vašimi lidmi. Ukážeme rozhovor, který lidé oceňují a prozradíme PROČ. Doporučíme dva nástroje, které můžete uplatnit při rozhovoru s lidmi, kteří jsou nebo se cítí přetíženi. Co je vlastně důležité?

 

Těšíme se na Vás.

 

Lenka Zelingrová a Jiří Kunčar

 

 

Lenkakuncarova vystudovala management sportu a ve svých 24 letech založila společnost Koučink Centrum, s.r.o., která otevřela dveře koučování v ČR. Koučink Centrum je 11let významným hráčem na poli osobního rozvoje a jedničkou v oblasti vzdělávání koučů.Lenka je externí kouč a nyní pracující maminka s velkým srdcem a touhou inspirovat lidi a firmy k lepším zítřkům. Vedle pozice výkonné ředitelky a majitelky Koučink Centra, koučuje vrcholové manažery a vrcholové i začínající talentované sportovce. Dva roky vedla pobočku Mezinárodní federace koučů v ČR.  S kolegy věnuje čas neziskovým aktivitám ve sdružení CoEdu – Coaching in Education.

Jiří je profesionální kouč, mentor a supervizor koučů. K porozumění tématům z firemního prostředí jiri-kuncarmu pomáhají dlouholeté zkušenosti s vedením lidí. Rád prodpojuje přístup i lidi z oblasti byznysu a neziskového sektoru, kdy dochází k velkému obohacení a inspiraci všech přítomných.

Vyplatí se zaměstnávání vězňů?

Datum konání: 6. řijna 2016, 13:00

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Ing. Věra Babišová, A-Giga, s.r.o.

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

V době nedostatku pracovní síly se snažíme hledat i řešení, která dříve nebyla tolik obvyklá. Věra Babišová, ředitelka společnosti A-Giga, s.r.o., ve své firmě zaměstnává už několik let stovky vězňů na pozicích v call centru. Na praktickém webináři vám poradí, jaké legislativní a administrativní požadavky zaměstnavatelé musí splnit. Sdílet bude i svoje praktické zkušenosti. Poslechněte si rady a tipy, abyste mohli zvážit, zda je tato cesta vhodná i pro vaši společnost.

Technologie zlepšují recruitment: jak je využít ve svůj prospěch.

Datum konání: 31. srpna 2016, od 13.00 hod

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Zdeněk Bajer, Datacruit s.r.o.

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Bajer-ZdeněkPředstavíme vám, jaké moderní nástroje v současnosti  máte v oblasti recruitmentu k dipospozici. Přiblížíme, jaké jsou v této oblasti trendy a jakým směrem se technologie podporující nábor budou vyvíjet. Poradíme vám, jak se v nabídce nástrojů vyznat a jak vybrat ten optimální právě pro vás. Součástí webináře budou praktické ukázky využití technologií v náboru.

Zdeněk Bajer, CEO, Datacruit s.r.o

Dlouhodobé a bezpečné ukládání osobních dokumentů. 1/3

Datum konání: 27. července od 13 hodin

Délka trvání: 0,5 hodiny

Lektoři: Ing. Jaroslav Lubas, OKsystem a.s.

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Data jsou novodobými pokladnicemi. Ale jen pro toho, kdo s nimi dokáže pracovat. Zlepšit svoje dovednosti v umění číst HR data a vytěžit z nich maximum vás naučíme v našem dalším webináři, který se bude skládat ze tří částí.

V ceně jsou všechny tři části:
 1. Dlouhodobé a bezpečné ukládání osobních dokumentů.
 2. Efektivní práce s HR daty.
 3. Jak na výběr personálního systému.
1.téma: Dlouhodobé a bezpečné ukládání osobních dokumentů

PřednášejícíJaroslav_Lubas: Ing. Jaroslav Lubas

Na webináři se dozvíte, jak nakládat s údaji uloženými v personálních a souvisejících systémech.

Efektivní práce s HR daty. 2/3

Datum konání: 27.července od 13 hodin

Délka trvání: 0,5 hodiny

Lektoři: Ondřej Kačer, OKsystem a.s.

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)
V ceně jsou všechny tři části:
 1. Dlouhodobé a bezpečné ukládání osobních dokumentů.
 2. Efektivní práce s HR daty.
 3. Jak na výběr personálního systému.

 

PřednášejícíOndrej_Kacer Ing. Ondřej Kačer
Na webináři se dozvíte, jak vytěžit maximum informací uložených v personálním systému.

Jak na výběr personálního systému. 3/3

Datum konání: 27. července od 13 hodin

Délka trvání: 0,5 hodiny

Lektoři: Mgr. Petr Panec, OKsystem a.s.

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)
V ceně jsou všechny tři části:
 1. Dlouhodobé a bezpečné ukládání osobních dokumentů.
 2. Efektivní práce s HR daty.
 3. Jak na výběr personálního systému.
Jak na výběr personálního systému

Petr_PanecPřednášející: Mgr. Petr Panec
Na webináři se dozvíte jaké jsou nejčastější chyby při výběru a implementaci personálního systému.

Finance pro HR.

Datum konání: 26. května 2016, 13:00

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Lenka Mrázová, Daňová poradkyně, auditorka s licencí, 15 let pracovní zkušenosti ve společnosti PriceWaterhouseCoopers, rozsáhlé zkušenosti s účetnictvím v neziskových společnostech

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Čísla jsou důležitá. Každý den. Řídí byznys. Finanční oddělení mluví tak zvláštní řečí a miluje tabulky.

Jak získat větší náklonnost k číslům a jak se rychle zorientovat v jejich množství a vytáhnout to pro mne opravdu relevantní.

 

– Kde najdeme oficiální údaje o firmách, v jaké struktuře a co se musí uvádět za naší firmu.  Jak v tom lehce získat relevantní informace.

– Základní pojmy z českých finančních výkazů.

– Co je ta tajemná „EBIT/ EBIDTA”?  Proč právě tento ukazatel se často užívá jako základ pro výpočet odměn managementu?  Kde ho najdu?

– Když získám lásku k číslům, vyjádřím lépe mou vlastní přidanou hodnotu.

HR reporting – od pravěku k prediktivní analytice.

Datum konání: 5. května 2016, 13:00

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Jan Pavelka a Marek Premus, Talterra

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

PředstaJan_Pavelka_Talterravíme koncept reportingu v HR a možnosti, jak lze využít bohatství uložené v datech pro podporu rozhodování. Nezůstane jen u konceptů – ukážeme konkrétní příklady z oblasti náboru, odměňování, hodnocení výkonu či vyhodnocení průzkumu angažovanosti. Pro vizualizaci analýz použijeme naživo nástroje Tableau a Qlik Sense.

Sociální sítě ve službách HR: naučte se využívat potenciál, který personalistům nabízejí sociální sítě.

Datum konání: 31. března 2016, 14:00

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Petr Andrýsek, Socialsharks

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Webinář Petr_Andrysek_whiteRecruitment, komunikace uvnitř firmy i navenek, budování HR brandu, přístup k best practicies – to vše může být efektivnější prostřednictvím sociální sítí.  Chcete pro svoji práci využít maximum potenciálu, který digitální svět v oblasti lidských zdrojů nabízí? Pak si nenechte ujít náš unikátní webinář, kterým vás provede specialista na sociální sítě a zakladatel agentury Social Sharks Petr Andrýsek.

 

 

Nejčastější chyby při uzavírání a ukončování pracovních vztahů a jak se jim vyhnout.

Datum konání: 18. února 2016, 13:00

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Mgr. Klára Valentová, advokátní kancelář Vilímková, Dudák & Partners

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Připravujeme pro vás webinář zaměřený na problematiku uzavírání a především ukončování pracovních smluv. Dozvíte se, jaké nejčastější chyby výpovědi v praxi provázejí a jak se jim vyhnout, jaké jsou výpovědní důvody nebo jak postupovat při předávání výpovědí. Kromě toho představíme novinky zákoníku práce pro letošní rok.

Webinář připravuje expertka na pracovní právo Klára Valentová. Pracovala mimo jiné pro poradenskou společnost PricewaterhouseCoopers či advokátní kancelář Deloitte Legal. Od března 2012 spolupracuje s advokátní kanceláří Vilímková, Dudák & Partners, ve které je zodpovědná za oblast pracovního práva a ochrany osobních údajů.

Sociální sítě v roce 2016, nejnovější vývoj a jejich využití při efektivním recruitmentu.

Datum konání: 15. prosince 2015, od 13.00 hod

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Milan Novák, Josef Kadlec, GoodCall

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Více k obsahu:

 • Co nového v LinkedInu a v dalšíchv sociálních sítích.
 • Kam se posunuje LinkedIn.
 • Vývoj recruitmentu a s čím dnes společnosti zápasí.
 • Důležitost budování značky zaměstnavatele v náboru.
 • Efektivita a návratnost soc. sítí.
 • Nejnovější nástroje a jejich aplikace.
 • Optimalizace náborového procesu.
 • Budoucnost recruitmentu a jak jí ovlivní technologie.
  JOSEF_KADLEC_WEB

Josef Kadlec  první certifikovaný LinkedIn recruiter v České republice a první  LinkedIn Certified Professional-Recruiter v CE. Je absolventem jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a bývalý software engineer. Zakladatel recruitment agentury GoodCall for Talent a instituce Recruitment Academy.

Je autorem knihy People as Merchandise: Crack the Code to LinkedIn Recruitment.

 

 

 

Milan Novák – má více než 15 let zkušeností s implementací strategií náboru a prací s talenty. Ve společnosti Grafton Recruitment působil na pozicích Branch Manager, Country manager, Regional Managing Director CEE a člen představentstva Grafton Europe v Dublinu. V současné době působí jako CEO a zakladatel recruitment agentury GoodCall for Talent a také instituce Recruitment Academy.

Jak tvořit inovace, za které vás vaši zákazníci budou milovat.

Datum konání: 10. listopadu 2015, od 13.00 hod

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Rudolf Čihák, Kateřina Ailová, IdeaSense

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Více k obsahu:

 • Principy metodologie Inovačních farem® a co je to Empatický design.
 • Jak detailní pozorování či rozhovory se zákazníky mohou pomoci odkrýt, co je ve skutečnosti trápí a po čem touží?
 • Co je customer insight?
 • Jak důležitá je zákaznická cesta a celková zákaznická zkušenost při designu produktu či služby?
 • Jak zákaznické potřeby přetavit v nové inovativní obchodní příležitosti?
 • Kde a jak vzniká inovace?
 • Jak pracovat s nápady, aby vznikla zákaznicky orientovaná řešení?
 • Jak ověřit, že inovace bude na trhu životaschopná a pro firmu výnosná?

Rudolf Čihák: Na manažerských pozicích ve společnostech Lucent Technologies a ČSA vedl mnoho významných inovačních projektů. Jako ředitel pro strategickou transformaci ve Vodafone řídil řadu složitých transformačních projektů zaměřených na technologie, obchod, marketing a zákaznickou zkušenost. Nyní je spolumajitelem společnosti IdeaSense, ve které se věnuje práci na inovačních projektech stejně tak jako rozvoji inovační kultury a implementaci inovačních ekosystémů.

 

Kateřina Ailová: Dlouhodobě se věnuje využívání kvalitativního výzkumu trhu a kreativních technik k inovaci služeb a produktů. Její odborností jsou design thinking a design zákaznické zkušenosti, které těží z etnografie, semiotiky, user experience a spolutvorby s klientskými týmy a zákazníky. Má široké zkušenosti s realizací inovačních ekosystémů ve firmách, rozvojem inovativní firemní kultury a inovačních procesů. Je spoluzakladatelkou společnosti IdeaSense.

 

Monitoring zaměstnanců – ano, či ne a v jaké míře?

Datum konání: 21. října 2015, od 15.00 hod

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Mgr. Klára Valentová, advokátní kancelář Vilímková, Dudák & Partners

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Více k obsahu:

 • Co a jakým způsobem může zaměstnavatel sledovat při výkonu práce zaměstnanců.
 • Nové způsoby monitorování zaměstnanců, limity jejich používání a povinnosti, které musí zaměstnavatelé dodržet.
 • Zásady, problémy a rizika při sledování zaměstnanců.
 • Osobní prohlídky zaměstnanců.
 • Prohlídky pracovních míst, šaten a jiných podobných prostor.
 • Kontrola na alkohol, drogy.
 • Zákoník práce vs. Ochrana osobních údajů.
 • Odposlech, záznamy telefonů, nahrávání zaměstnanců.
 • Kontrola korespondence zaměstnanců (dopisy, emaily).
 • Aktivity zaměstnanců na internetu.
 • Sociální sítě, GPS lokátory, mobilní aplikace.
 • Kamerové systémy.
 • Nejčastější chyby a nedostatky v oblasti monitoringu zaměstnanců.
 • Vymezení hranice mezi legálním a nelegálním monitoringem.
 • Sankce za nelegální monitorování a nové pokuty, které přinese novela zákona o inspekci práce.
 • Diskuse.

Klára Valentová: pracuje pro advokátní kancelář Vilímková, Dudák & Partners. Specializuje se na pracovnKlara_Valentovaí a korporátní právo a ochranu osobních údajů. Je také členkou skupiny Committee for Labor and Social Affair při Americké obchodní komoře, kde se podílela na přípravě novelizací a připomínek k legislativním změnám v oblasti souběhu funkcí. Je také jedním ze zakládajících členů české asociace advokátů specializujících se na pracovní právo – Czech Employment Lawyers Association (CzELA).

Novinky dle novely zákoníku práce účinné od 1. 10. 2015.

Datum konání: 19. října 2015, od 10.00 hod

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: JUDr. Marilla Kokešová, advokátka

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Více k obsahu:

 • Obsah a důsledky aktuální novely zákoníku práce.
 • První zkušenosti z praxe po nových právních úpravách.
 • Změny v dohodách o výkonu práce mimo pracovní poměr.
 • Povinnost k náhradě majetkové a nemajetkové újmy.
 • Odškodňování pracovních úrazů, nemocí z povolání a odpovědnost za škodu.

Kokešová 2

Marilla Kokešová: má bohaté zkušenosti v oblasti pracovního práva, závazkového práva, obchodního a občanského práva a práva nemovitostí.Ve své praxi se věnuje zejména pracovnímu právu. Publikovala on-line odpovědi v rámci pracovněprávní poradny internetového serveru iHNed.cz, Kariéra web a MONSTER.cz. Dále napsala odborné články k pracovněprávní problematice se zaměřením na podnikatelskou praxi pro deník E 15  a  Mladá fronta Dnes, vystupovala rovněž k právním otázkám v rámci pořadu ČT pro podnikatele. Je autorkou publikace Základy pracovního práva s příklady a vzory.

Jak podpořit spolupráci a engagement ve vašem týmu i celé organizaci.

Datum konání: 18. června 2015, 10.00

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Rudolf Kubík, QED GROUP

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Více k obsahu:

 • Sociomapování – diagnostika týmu i organizace, nástroj pro efektivní spolupráci, otevřenou zpětnou vazbu a komunikaci.
 • Poznatky z výzkumu týmů ve vesmírném, armádním i sportovním odvětví.
 • Týmová dynamika a spolupráce ve firmě a jak ji ovlivnit.

Rudolf Kubík: Je fanouškem tématu spolupráce. Téma trénuje  jak v týmech a organizacích, tak sám u sebe například v rámci spolupráce čtyř rukou při hře na klavír nebo hudební improvizaci. Získal řadu manažerských a projektových zkušeností např. ve společnostech T-Mobile Czech Republic, Komerční banka, Charta 77 – konto BARIÉRY. Nyní pracuje jako senior konzultant ve společnosti QED GROUP.

 

HR jako agent změny.

Datum konání: 4. června 2015, 14.00

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Martin Kalenda, ImageLab

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Více k obsahu:

 • Proč se firmy mění – klíčové souvislosti?
 • Jaké změny dělat a na co při uvádění změn do života nezapomenout?
 • Proč změny narážejí na odpor a co s tím ve firmě můžete dělat?
 • Jak analyzovat rizika změn, na co si dát pozor a jak rizika zvládat?
 • Jak zvládnout sami sebe ve změnách?
 • Co dělat, když sám (sama) se změnou nesouhlasím?
 • Příklady úspěšných změnových projektů – např. „Jak změnit k lepšímu motivační atmosféru ve firmě.
 • Nové metodiky rozvojových aktivit k řízení a zvládání změn ve firmách – např. program „Cesta změny“ ®.
 • Unikátní metodika řízení změn „Crew Resource Management“

 

Martin Kalenda: Lektor, kouč a konzultant se 17letou zkušeností ve vedení rozvojových programů v různě zaměřených organizacích. Specializuje se na rozvoj výkonnosti obchodu, řízení i nastavení způsobů komunikace se zákazníky. Je spoluzakladatelem společnosti Image Lab.

 

Metody a nástroje zlepšování firemních procesů za asistence HR oddělení.

Datum konání: 30. dubna 2015, 10.00

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Tomáš Marek, Milan Bobek, FBE Praha

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)

Více k obsahu:

 • Úvod – jak vypadá a funguje zlepšování procesů.
 • Zlepšování v cyklu PDCA/DMAIC.
 • Příklady témat, zaměření a přínosů optimalizačních projektů.
 • Typický průběh a postup procesu optimalizace a jak začít?
 • Nejčastější hlavní problémy a kritické faktory úspěchu.
 • Několik vybraných metod a postupů:
  • Odstraňování plýtvání, mapování procesního toku, činnosti přidávající hodnotu.
  • EFQM jako jednoduchá metrika pro rychlé posouzení zdraví organizace.
 • Případová studie – příběh (průběh a efekt použití DMAIC v leasingové společnosti).
 • Role lidského faktoru a HR útvarů v projektech zlepšování procesů.
 • Konkrétní inspirativní praktické osvědčené metodiky:
  • Účinné moderační techniky pro vedení porad, Kaizen schůzek a skupinové práce.
  • Metoda pro výrobu – graf taktu standardizované práce.
  • Metoda pro služby – hledání překážek v procesní mapě.
 • Sdílení odpovědnosti na rozhraní procesů a spolupracujících útvarů.
 • Osvědčená metoda k získání motivace lidí účastnit se procesu zlepšování.
 • Simulace Lean Management a Lean Office.

Tomáš Marek: Pracoval ve výrobních firmách na projektech zavádění nových technologií, později jako manažer exportu pro U.S.A. a Západní Evropu a jako vedoucí exportu a technických služeb. V FBE působí jako lektor a konzultant v oblasti zvyšování kvality a efektivnosti podnikových procesů, specialista na projektové a procesní řízení a moderování zlepšovacích workshopů v podnicích jak je  např. ŠKODA AUTO, WITTE Automotive, Knorr-Bremse, Volkswagen Slovakia, Tatra Banka, Siemens, T-Mobile.

 

Milan Bobek: Po dvanáctileté praxi personálního manažera v několika společnostech působí od roku 2004 jako   lektor a konzultant. Je také akreditovaným koučem – supervizorem 3. stupně v České asociaci koučů. Kromě koučování se specializuje na moderování a facilitaci skupinové práce, budování týmů, metodiku vzdělávání dospělých, poradenství v oblasti zavádění systémů řízení lidských zdrojů a vedení dlouhodobých výcviků v koučování a efektivní práci s lidmi.

 

Podpora vlastního/firemního brandu a navazování obchodních vztahů prostřednictvím LinkedIn.

Datum konání: 13. dubna 2015, 14.00

Délka trvání: 1,5 hodiny

Lektoři: Roman Šuk, Martina Šmidochová, Sales2Win

Objednat záznam (cena 750 Kč + DPH)
 • Úvod – 3 kouzla, která dokáží jen sociální sítě.
 • Od zaměstnance až k brandu společnosti a proč nové trendy „Employee  advocacy”, „Social Selling“ a „Social Recognition“.
 • Několik tipů pro podporu firemního brandu.
 • Jak podporovat vlastní viditelnost směrem k cílové skupině.
 • Etiketa a tipy na proaktivní navázaní nového kontaktu.
 • Nejčastější chyby na LinkedIn a jak se jich vyvarovat.
 • Příklad „vyzařování“ firemní kultury na LinkedIn a propojení s firemní sociální sítí.
 • Webinář podpoří Martina Šmidochová svými zkušenostmi z mezinárodního obchodu, HR, firemní kultury a zákaznické orientace.

 

Roman Šuk: Věnuje se rozvoji obchodu a firemním sociálním sítím v mezinárodním prostředí. Své zkušenosti uplatňoval v posledních letech ve společnosti Microsoft, kde například startoval prodej nových cloudových služeb společně s partnery jako je Vodafone. Nyní je partnerem ve společnosti Sales2Win, kde pracoval na rozvoji prodeje pro značky jako je Cisco, IDC, Philips nebo RWE.

 

Martina Šmidochová: Věnuje se zejména oblastem jako je HR Business partnering, efektivní firemní komunikace, spokojenosti zákazníků a firemním kultura a využívání firemních sociálních sítí. Své zkušenosti uplatnila v posledních letech ve společnostech Microsoft, kde zodpovídala péči o zákazníky v regionu střední a východní Evropy. Nyní je partnerem ve společnosti Sales2Win, kde pracovala na projektech pro značky jako je Cisco, Vodafone, RWE, DHL a Kupeg.